KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15053493
*
nr 1505 3493
Michail Sjevarjov
(f. 1958), Sverige
Laurinska huset. Söder Mälarstrand, Signerad. Akvarell, bildmått: 71x53 cm, yttermått inklusive ram: 87x68 cm
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2022
kl 19:42:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/11 18:12:52
1
300 kr
28/11 18:27:24
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Michail Sjevarjov
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.
Läs mer om Michail Sjevarjov
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller laurinska huset michail sjevarjov stockholm stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder mälarstrand södermalm södermalmsmotiv södermälarstrand vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00
*
Michail Sjevarjov
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.
Läs mer om Michail Sjevarjov
nr 1505 3493
Michail Sjevarjov
(f. 1958), Sverige
Laurinska huset. Söder Mälarstrand, Signerad. Akvarell, bildmått: 71x53 cm, yttermått inklusive ram: 87x68 cm
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/11 18:12:52 | 1 | 300 kr |
28/11 18:27:24 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Michail Sjevarjov
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.Läs mer om Michail Sjevarjov
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller laurinska huset michail sjevarjov stockholm stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder mälarstrand södermalm södermalmsmotiv södermälarstrand vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00